Nákup nad 2 500 Kč SLEVA 7 %, nad 3 500 Kč 9 % a nad 4 500 Kč 11 %! Slevový kód zadejte v košíku. Akce platí na všechny označené produkty.

Baterie a akumulátory

Bez šťávy to prostě nejde. Ať už potřebujete mikrotužky (AAA), tužkové baterie (AA), špalky (C) nebo buřty (D), jste na správné adrese. Více informací 

Baterie a akumulátory pro plný výkon elektroniky

Bez baterií a akumulátorů se v domácnosti takřka neobejdete. Napájíte jimi svoje foťáky, svítilny, bezdrátové myši, dálkové ovladače i detektory plynů a kouře. Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?

Primární články neboli jednorázové baterie jsou ihned po zakoupení připraveny k okamžitému použití. Jejich další výhodou je nižší pořizovací cena a vzhledem k minimálnímu samovolnému vybíjení také dlouhá skladovatelnost. Díky tomu se skvěle hodí pro zařízení, které používáte jen občas, přičemž z hlediska výdrže a odolnosti jsou ideální volbou zejména alkalické články.

Naproti tomu u pravidelně používaného zařízení, které má navíc vysokou spotřebu elektrické energie, se vyplatí zvolit nabíjecí baterie alias akumulátory. Díky tomu, že je po každém vybití jednoduše znovu dobijete, je jejich životnost ve srovnání s primárními bateriemi mnohonásobně delší. Nová generace dobíjecích baterií se navíc dokázala vyrovnat i s často vytýkaným problémem v podobě samovybíjení. Tyto modely jsou označeny zkratkou LSD (Low Self-Discharge) a výrobci je distribuují přednabité a připravené k použití.

Že vybité baterky stačí položit na topení? Ale kdeže… Raději sáhněte po pořádné nabíječce. Takzvané chytré modely se dokonce umí postarat, aby se se baterie zbytečně nepřebíjely.

Nahoru