Nákup nad 2 500 Kč SLEVA 7 %, nad 3 500 Kč 9 % a nad 4 500 Kč 11 %! Slevový kód zadejte v košíku. Akce platí na všechny označené produkty.

Detektory plynů a hlásiče kouře - ostražití strážci bezpečí

Opatrnosti není nikdy nazbyt. Spolehlivé detektory a hlásiče jsou stále ve střehu a upozorní vás na vysokou koncentraci jedovatého oxidu uhelnatého, únik hořlavých plynů i na nebezpečí požáru. Více informací 

Detektory plynů a hlásiče kouře - osobní strážci bezpečného domova

Detektory CO vyšlou varovný signál při vysoké koncentraci toxického a extrémně nebezpečného oxidu uhelnatého v místnosti. Kysličník uhelnatý je bezbarvý, bez chuti i zápachu a nedráždivý, proto jej nerozpoznáte čichem. Přítomnost tohoto tichého zabijáka dokáží odhalit detektory oxidu uhelnatého, které v případě překročení limitu CO spustí výstražný alarm. Většina modelů disponuje nejen zvukovou, ale také optickou signalizací, což ocení všichni, kdo mají potíže se sluchem.

Detektory CO2 neboli měřiče „vydýchaného vzduchu“ vás upozorní pokaždé, když bude v místnosti zvýšená koncentrace oxidu uhličitého, a tedy čas vyvětrat. Překročení mezní hladiny CO2 má totiž na svědomí bolesti hlavy, únavu, zhoršené soustředění nebo dokonce nevolnost. Detektory oxidu uhličitého se v kontrole kvality vzduchu osvědčily nejen v domácnostech, ale také v čekárnách, školních třídách a posluchárnách.

Detektory úniku plynu odhalí ucházení zemního plynu, metanu, propanu, butanu, LPG a LNG. Tyto hořlavé plyny vytváří spolu se vzduchem explozivní směs, kterou může zapálit pouhá hořící sirka nebo cigareta. Včasné zachycení úniku je proto důležité vzhledem ke snížení rizika výbuchu.

Detektory kouře nebo lidově hlásiče požáru se dělí na dva základní typy. Modely optické, které reagují na viditelné zplodiny vznikající při hoření (kouř) a modely teplotní. Nejmodernější typy dokáží detekovat obojí - dým i zvýšenou teplotu.

Nahoru