Nákup nad 2 500 Kč SLEVA 7 %, nad 3 500 Kč 9 % a nad 4 500 Kč 11 %! Slevový kód zadejte v košíku. Akce platí na všechny označené produkty.

Světla do koupelny - ponořte se do relaxační atmosféry

Ponurým koupelnám právě odzvonilo. Vyberte ideální osvětlení stropu, stěn i zrcadla a ciťte se v místnosti pro očistu jako ryba ve vodě. Více informací 

Stropní osvětleníNástěnné osvětleníSvětlo nad zrcadlaBodovkyLED panelyZrcadla

Osvětlení do koupelny - jaké vybrat a kam s ním

Útulná wellness koupelna stvořená pro relaxaci, praktická rodinná umývárna nebo malé soukromé lázně. Ať už je vaše představa o dokonalé místnosti pro očistu těla i duše jakákoli, promyšlený výběr koupelnového osvětlení hraje klíčovou roli. A to nejen v případech, kdy v místnosti chybí okno, kterým by pronikalo přirozené denní světlo.

Základní minimum

Centrální stropní svítidlo a nástěnné světlo nad zrcadlem vytvoří solidní základ. Rozhodně neprohloupíte, pokud jej doplníte praktickými bodovkami, které můžete umístit na strop, kolem zrcadla i do výklenků.

Osvětlení zrcadla

Zrcadlo, u kterého se líčíte nebo holíte, si žádá osvětlení shora a ideálně z obou stran. Aby odraz tváře působil jako při přirozeném osvětlení, vyberte světelné zdroje v teplé bílé barvě. Rovněž platí pravidlo, že světlo nad zrcadlem má být kratší nebo maximálně stejně dlouhé jako hrana zrcadla. Osvědčenou volbou jsou také populární nástěnná zrcadla s osvětlením.

Čím vyšší IP, tím větší ochrana

Koupelnová svítidla musí být odolná vůči vlhkosti. A čím blíž je světlo zdroji vody, tím vyšší krytí IP potřebuje. Odpovídající hodnotu IP volte podle jednotlivých zón. V prostoru, kde nehrozí přímý kontakt s vodou ani kondenzace vodních par, postačí krytí od IP 21. Svítidla, kterým hrozí postříkání proudem vody, by měla mít minimální hodnotu IP 45.

Modernu, či rustikál?

Volba koupelnových světel je v neposlední řadě skvělou příležitostí, jak vyjádřit svůj vkus. Toužíte-li po osobitém interiéru, nebojte se zavěsit na strop designový lustr nebo sáhnout po moderním LED osvětlení, které se postará o působivé světelné efekty. Velmi oblíbená jsou také rustikální koupelnová svítidla, jejichž kouzlo spočívá v iluzi, že se zastavil čas. A ta je pro navození dokonalé relaxační atmosféry naprosto ideální.

Nahoru