Nákup nad 2 500 Kč SLEVA 7 %, nad 3 500 Kč 9 % a nad 4 500 Kč 11 %! Slevový kód zadejte v košíku. Akce platí na všechny označené produkty.

Osvětlení do pergoly a altánu - tmou zábava nekončí

Patříte mezi šťastlivce, kteří mají na zahradě pergolu nebo altán? Rádi posedíte s knížkou nebo přáteli i v pozdních hodinách? Pokud ano a nechcete se spoléhat jen na svíčky a lampiony, budete se muset poohlédnou po vhodném osvětlení. Více informací 

Nástěnné osvětleníLampy a lampičkyVenkovní světelné řetězyStropní osvětleníZávěsné osvětleníLED páskyOrientační osvětlení

Venkovní osvětlení do altánů a pergol přemůže i tu nejčernější tmu

Pergola i altán jsou lehké okrasné stavby ze sloupů a stropních trámů vhodné k posezení s přáteli, relaxaci u knížky nebo rodinné grilování. Altán, někdy také nazývaný besídka, bývá narozdíl od pergoly vždy zastřešený, takže vás nezaskočí ani nepřízeň počasí. Jde o ideální místo k posezení s přáteli, relaxaci u knížky nebo rodinné grilování.

Pozor na vnější vlivy

Osvětlení pergoly musí odolávat povětrnostním vlivům, a především splňovat bezpečnostní měřítka. Určitě si pohlídejte stupeň krytí, který musí mít u všech venkovních světel minimální hodnotu IP 44. První číslo (IP 4x) označuje odolnost proti pevným nečistotám. Druhé (IP x4) pak proti vlhkosti. Čím jsou obě čísla vyšší, tím má svítidlo lepší krytí. Dalším nebezpečím je požár. Proto se vám jistě osvědčí venkovní LED svítidla. Jsou odolná, úsporná a nevytváří téměř žádné teplo, takže nehrozí vzplanutí dřevěné konstrukce altánu nebo pergoly.

Grilování nebo relax u knížky?

Na párty, grilovačku nebo rodinnou večeři zvolte jako centrální svítidlo jakýkoli venkovní lustr s dostatečně silným denním nebo teplým světlem, které je ve tmě příjemnější pro oči. Venkovní nástěnná svítidla pak prosvětlí všechna zbývající temná zákoutí. A na co nestačí tradiční venkovní světla, tam pomůžou stále populárnější venkovní LED pásky. Můžete je použít téměř všude, jsou samolepící, jdou zkracovat a jsou zalité v silikonu, tím pádem i odolné proti povětrnostním vlivům.

Altánek ozdobte venkovními světelnými dekoracemi (lucerny, lampiony atd.) Vášnivým čtenářům poslouží venkovní lampy, ať už stojací nebo stolní. Pokud není v dosahu elektřina, využijte solární osvětlení nebo venkovní svítidla na baterie. Okolí pergoly osázejte sloupkovými svítidly nebo orientačními světly.

Nahoru