Nákup nad 2 500 Kč SLEVA 7 %, nad 3 500 Kč 9 % a nad 4 500 Kč 11 %! Slevový kód zadejte v košíku. Akce platí na všechny označené produkty.

Žárovky podle patice – najděte takovou, která vám padne

Žárovky jsou všelijaké. Některé padnou do klasické patice E27, jiné jsou tenčí a vystačí si s E14. Dokonce jsou mezi nimi i specialistky, které se pyšní paticí GU10. To jsou většinou bodovky. Ale říká se, že mezi největší exoty patří ty s paticemi G9. Psst. Nerady to slyší… Více informací 

Bez správné patice žárovku nerozsvítíte

Říká se, že člověka poznáte podle knihy, kterou čte. To je možná pravda. Určitě však platí, že žárovku poznáte podle patice. S člověkem, který má jiný vkus na knihy, přežijete poměrně snadno. Ale žárovka s nesprávnou paticí vám doma moc užitku neudělá. Pozor na to.

Vybírejte chytře. Dvakrát měřte a jednou kupujte žárovku. Zkušení lidé vědí, že správný rozměr najdou na staré žárovce, kterou potřebují nahradit. Toho se držte. Pravděpodobnost, že byste se spletli, je v takovém případě prakticky nulová.

No a pro ty z vás, kteří chcete pokoušet paní štěstěnu z čisté vody, máme rychlou pomoc. E27 je nejběžnější patice, která odpovídá klasické 40 nebo 60 W žárovce. E14 je užší závit, který patří do objímek pomocných svítidel – třeba do digestoře. A GU10, G9 a ostatní jsou svým způsobem samorosty, které padnou jen tam, kde jsou zvyklé – do speciálních patic.

Nahoru